Yapı Sektöründe Teknolojik Adım: Prefabrikasyon

Yapı Sektöründe Teknolojik Adım: Prefabrikasyon

Üretimin gelişmesi sanayileşmenin en büyük göstergelerinden biridir. Sanayi sektörü içerisinde yer alan inşaat sektörü diğer sektörlere göre daha geç gelişen ancak son dönemlerde de çok hızlı ivme alan bir sektör olmuştur. İnşaat sektörü asıl hızını prefabrikasyonun gelişmesi ile almış, sektör hız ve verimlilik kazanmıştır.

Prefabrikasyon işlemi için kısaca; binaları oluşturan taşıyıcı olan ve olmayan tüm yapı malzemelerinin fabrika üretim hatlarında üretilmesi ve inşaat şantiyelerinde birleştirilmesi diyebiliriz.

Prefabrikasyonun Avantajlarımaldivler-06

Prefabrikasyon ile binaların yapım süreleri ciddi anlamda kısalmıştır. Ayrıca malzemelerde kayıplar minimuma indirgemiştir.

Fabrika ortamında üretilen yapı malzemelerinin kalitesi artarken yapım hataları da azalmıştır. Uluslararası standartlarda kaliteli ürünler ile yapının kalitesi de arttırılmıştır. Prefabrikasyon ile inşaat sektöründe hız ve verimlilik yanında sürdürülebilirlik de gelmiştir.

Pahalı bir ön yatırıma ihtiyaç duymasına rağmen Türkiye de ve dünya üzerinden birçok büyük firma bu alanda faaliyet göstermektedir.

Prefabrik Yapıların Lider Kuruluşu

Hekim Holding’in amiral gemisi olan Prefabrik yapı firması bu alanda hem ülkemizde hem de yurt dışında adını başarı ile duyurmuş bir firmadır. Binlerce metrekarelik üretim sahası ile uluslararası kalite standartlarında belgeli üretim yapmaktadır.

Ayrıca hekim prefabrik, Steelin, Lifecase, Preforma ve en büyük ürünü olan Hekim Profil ile marka değeri olan yüksek teknolojili ürünleri de bulunmaktadır. Yerel üretiminde büyük bir başarı gösteren hekim prefabrik yapılar her alanda tercih edilmektedir. Hammaddelerinin tamamını kendi üreten bir firma olan hekim prefabrik dünya üzerindeki bu alanda bulunan tek entegre tesisin de sahibirdir.

Onlarca ürün grubunda üretim yapan Prefabrik Yapı firması dünyanın en önemli konferanslarından biri olan “Sustainable Brands” da dördüncü defa yer almıştır. Konferansın İstanbul ayağında sponsor olarak da bulunan Prefabrik Yapı ekonomik olduğu kadar da sosyal alanda da sürdürülebilirlik için çalışmaktadır. Kurumsal sosyal sorumluluk alanında hekim prefabrik olarak birçok okula da destek vermiştir.

Her zaman ilk tercih olan Hekim prefabrik evler doğaya ve insan olan saygısı ile gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmaya çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hazır Yapı Sektöründe Trend Olan Modern Prefabrik Yapılar Hangileridir başlıklı makalemizde hekim prefabrik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir