Türkiye’nin Öncü Kuruluşunun Mimarı; Öner Hekim

Türkiye’nin Öncü Kuruluşunun Mimarı; Öner Hekim

Türkiye’de yapı sektöründeki öncü kuruluş Hekim Holding sahibi kim? Hekim Holding sahibi Öner Hekim 1958 yılında Giresun ili Piraziz ilçesinde doğmuştur. Evli ve 3 çocuk sahibidir. 1974 yılında 16 yaşında iken aile ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. 1981 ve 1985 yılları arasında çelik konstrüksiyon alanında bilgi birikimi ve tecrübesini oluşturarak 1985 yılında kendi işini kurmuş ve iş hayatına atılmıştır. 1989 yılında ise kardeşi Ünal Nafız Hekim ile birlikte günümüze değin artan marka değeri ve öncü konumuyla faaliyetini sürdüren Prefabrik Yapı A.Ş şirketini kurarak Hekim Holding’in ilk temellerini atmıştır.

İlerleyen yıllarda sektördeki faaliyetini ve iş kollarını çeşitlendiren Hekim, Özge Yapı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., Özge Yapı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., Hekim Boya İnşaat ve Kimyevi Mad. San. Tic. Ltd. Şti., Hebo Rom International Srl., Hekim Import Export Ood., Hekim Yapı Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Hekim Madencilik şirketlerini kurmuş ve – Prefabrik Yapı Ltd. Şti, Özge Yapı Ltd. Şti, Hebo Yapı Ltd. Şti. 2007 yılında Anonim Şirkete dönüştürülerek, yurt içi ve yurt dışındaki hedeflerini daha da büyütmüştür. Hekim grup şirketleri 23 Ocak 2006 tarihinde Öner Hekim ve Nafiz Hekim tarafından kurulan HEKİM HOLDİNG bünyesinde toplanmıştır.

Hekim Holding Sahibini Biliyor Musunuz?

İş yaşamındaki başarısını sosyal sosyal sorumluluk projeleri ile pekiştiren Hekim Holding sahibi kim, kısaca özetlemek gerekirse Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim İstanbul ve Giresun’da birçok kurum ve kuruluşlara değerli katkılarda bulunmuştur. Memleketi Giresun’da ve İstanbul’da birçok kültürel etkinliklere destek verip spora, eğitime, sağlığa, turizme, okula, suya, yola ve daha birçok alanda insanlara hizmet vermenin gururunu taşımaktadır. Hekim Holding sahibi kimdir sorusunun bir diğer cevabı ülke ekonomisine katkılarının devlet büyükleri tarafından ödüllendirilmesi ile verilmektedir; Sayın Öner Hekim Giresun’a yaptığı hizmetler nedeniyle 10.Cumhurbaşkanı Sayın Ahmet Necdet Sezer tarafından takdirname ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla Giresun ve Karadeniz bölgesine 1998 yılında özelleştirme idaresinden Giresun süt fabrikasını satın almıştır.

Ülkemize yeni projeler kazandırma ve ülkemizi ve şirketimizi yurtdışında önemli projeler ve faaliyetlerde temsil etmenin sorumluluğunu taşıyan şirketimiz Öner Hekim Başkanlığındaki Hekim Holding, bünyesindeki Prefabrik yapı A.Ş ülkemizin prefabrik yapı ve teknoloji alanındaki öncü kuruluşudur. Öner Hekim Başkanlığındaki şirketimiz, hazır yapı sektöründe faaliyet gösteren yan kuruluşları ve entegre tesisiyle üreten, teknolojik yenilikleri sürdüren, yüksek kapasite ve ürün yelpazesine sahip dünyanın aranan ve markalaşmış kuruluşlarından birisidir.

Şirketimiz bünyesinde bulunan 8 şirket, 8 işletme, 170 bin metrekarelik üretim alanı, 17 bin metrekarelik  hazır yapı tanıtım alanı, 1000’den fazla çalışanı, 6 kıtada 100’e yakın ülkeye ihracatı, yurtiçi ve yurtdışında 100’den fazla bayisi ve 42 binin üzerinde referansı ile hızlı ve istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor. En önemli referansımız yurtiçi ve yurtdışında sürdürdüğümüz projelerimiz ve ülke çapında layık görüldüğümüz ödüllerimizdir. Hekim Holding olarak geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da üretmeye devam ederek hem bünyemizde bulunan her bireye hem de ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Kaliteli Çalışma Prensibiyle Sektöründe Öncü Hekim Holding Nerede başlıklı makalemizde Hekim Holding ve Hekim Holding nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir