Hekim Holding Kilometre Taşları

Hekim Holding Kilometre Taşları

Hekim Holding, 1985 yılında Dr. Öner Hekim ve kardeşi Ünal Nafiz Hekim tarafından küçük bir atölye olarak iş hayatına başlamıştır. Hekim kardeşler 1985 ile 1987 yılları arasında yapmış oldukları başarılı çalışmalar sonrasında üretim kapasitelerini ve iş potansiyellerini arttırmışlardır.

Sektörde gittikçe fark edilir hale gelen küçük işletmeleri 1989 yılında kurulan Prefabrik Yapı firması ile bir marka değeri haline de gelmiştir. Özellikle hazır yapı sektöründe yeni teknolojik gelişmeler ile farklı çalışmalara imza atmaya başlamışlardır. 1992 yılında kurulan Özge Yapı ile müşteri memnuniyeti ve sürekli gelişme hedefinde olan amaçlarını gerçekleştirmeye başlamışlardır.

Hekim Holding, 1996 yılında yeni bir sektör ile konteynır, çelik konstrüksiyon ve prefabrik yapı alanında Hebo Yapı firması ile büyümeye devam etmiştir. Doksanlı yılların sonunda yapı sektöründeki başarılı çalışmalarını gıda alanında da göstermek için Hekim Süt Endüstrisi A.Ş. ile yeni markalarını oluşturmuşlardır.

Hekim Holding 2001 yılı içerisinde Hekim Yapı ve Hekim Boya firmaları ile Holding bünyesini genişleterek Türk ekonomisinin vazgeçilmez yapı taşları olmuşlardır. Ülke ekonomisinin gelişimine destek olma yolunda ilerleyen Hekim Holding 2004 yılında madencilik sektöründe Hekim Madencilik ile yıllık 50 bin ton üretim yaparak liderliğini kanıtlamıştır.

Hekim kardeşler güçlerini bir çatı altında toplamak amacı ile 2006 yılında Hekim Holding olarak iş hayatına devam ederek kurumsal yapılarını sağlamlaştırmışlardır. Ulusal olduğu kadar uluslararası düzeyde hizmet verdiği sektörlerde güçlü alt yapı ve uzman kadrosu ile tanınan bir firma olan Hekim Holding marka değeri taşıyan inovasyon ürünleri ile kısa sürede vazgeçilmezliğini kanıtlamıştır.

Global Alanda Hekim Holdinggurur-gecesi

Holding, 2008 yılında kurunla Piraziz Dış Ticaret firması ile dünya üzerinde yerel üretimin gücünü göstermiştir. Bu şekilde Hekim Holding kaliteli üretim, müşteri memnuniyeti hedefi ve güçlü yapısı ile Türkiye pazarı gibi dünya pazarının da en çok konuşulan ismi haline gelmiştir.

Her geçen yıl başarıları ile birlikte gelişen Hekim Holding, üretimini geliştirmek kadar insan kaynağına da verdiği önem ile hareket etmektedir. Günümüzde yapı sektöründen boya sektöründe gıda ve madencilik sektörlerinden dış ticarete kadar bünyesinde bulunan 8 şirket ve 8 işletme ile ekonominin lokomotif firmalarını işletmektedir.

Bir önceki yazımız olan Avrupa’da Adından Söz Ettiren Hekim Holding Geçmişten Geleceğe Başarıyı Aktarıyor başlıklı makalemizde Hekim, Hekim Holding ve Holding hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir