Günümüzde İnşaat Sektörünün Neden Önemlidir

Günümüzde İnşaat Sektörünün Neden Önemlidir

kentsel-donusum-1-770x350

Dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’de de inşaat sektörü son hızla büyümesine devam etmektedir. Ülkemizde ve dünya üzerinde inşaat harcamaları trilyonlar ile ifade edilmektedir.

Bu açıdan inşaat firmaları da yerel olmaktan çıkarak kürsel alanda kendilerine yer edinmeye başlamışlardır. Ülkelerin içerisinde bulundukları ekonomik, siyasi durumlarda bu yayılımı yakından desteklemeye başlamıştır.

İnşaat firmaları klasik yönetim yapı ve anlayışlarından sıyrılarak kendilerini yenileyen ve değişime ayak uyduran bir yapıya doğru yönelmişlerdir. İnovasyon ve teknoloji ile de küresel yarışta ayakta kalacak güçlü firmalar haline gelmişlerdir.

İnşaat sektörü sadece kendi içerisinde değil diğer sektörler ile de bir arada çalışması sebebi ile iş hacmi yaratması açısından yerel ve küresel ekonominin bel kemiği durumundadır. Bu açıdan ülkelerin ekonomilerine katkı yapan sektör talepleri veya arzları ile ekonomileri etkilemektedir. İnşaat sektörünün sadece ekonomik değil bulundukları yer ve ülkelerin sosyal hayatlarını da etkilerler.

Sektörün sunduğu yararlar sebebi ile çok fazla inşaat firmasının da doğmuş olması doğaldır. Ancak günümüzde firma seçiminde gittikçe artan şekilde ürün zenginliği, kalitesi ve projelerdeki başarıları gibi daha farklı faktörlerde seçimleri etkilemektedir.

Geçmişten Günümüze Hekim Holding Kalitesi ve Güvencesi Nereden Gelmektedir

Türk inşaat ve yapı sektöründe inovasyonları ve teknolojisi ile birçok ilke imza atmış olan Hekim Holding geçmişten günümüze sarsılmadan gelen nadir firmalardan biridir. Kurulduğu seksenli yılların başından bu güne kadar birçok dev projede kendisini kanıtlamıştır.

Hekim Holding yapı sektöründe farklı firmalar ile hizmet vermektedir. Bu açıdan da ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun bir firması ile Hekim Holding iletişim sağlamak sorunlarınızın çözümünde en önemli adım olacaktır.

Bu kadar başarılı projelerin ve firmaların ardındaki itici gücün kim olduğunu yani Hekim Holding sahibi kim diye düşünmek çok doğaldır. Hekim Holding Sayın Dr. Öner Hekim liderliğinde yola çıkmıştır. Kardeşi olan Sayın Ünal Hafız Hekim’in de katılımı ile bu küçük atölye günümüzde Türkiye’nin onlarca ilinde ve dünya üzerinde onlarca ülkede hizmet veren kürsel bir firma olmuştur.

Hekim Holding bünyesinde konusuna özel birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar kendi içerinde özerk olmalarına rağmen hekim Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Hekim Holding Genel Müdürü halen de Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Öner Hekim’dir.

Hekim Holding Yönetim Anlayışı Nedir

Hekim Holding kurulduğu günden bu güne kadar ilkelerinden taviz vermeden iş hayatında faaliyetlerini sürdürmüştür. Faaliyetlerini en temel olgusu olan “insan ve doğaya saygı” çerçevesinde sürdürülebilirlik ile harmanlamıştır.

Hekim Holding büyümesinin altında yatan gücün birlikten doğan güç olduğunun bilinci ile hareket etmektedir. Tüm Hekim Holding çalışanları ile üretmenin ve gelişmenin kendilerine oldu kadar toplumunda yararına olacağını bilerek hareket etmektedirler. Kaliteli, dayanıklı ürünleri ile çözüm odaklı ve müşteri memnuniyetli anlayışlar ile sürekli ileri doğru hareket etmektedir.

Bir önceki yazımız olan İnşaat Sektörünün Parlayan Dev Yıldızı Hekim Holding Tarihçesi Nedir başlıklı makalemizde Holding hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir