Geleneksel Yapıların En Kaliteli Alternatifi; Prefabrik Yapı

Geleneksel Yapıların En Kaliteli Alternatifi; Prefabrik Yapı

Prefabrik yapılar hakkında bilgi vermek gerekirse; prefabrik yapı, daha önce hazırlanmış yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilir. İsminden de anlaşıldığı üzere fabrikada hazırlanması tamamlanmış ve kuruluma hazır parçaların bir araya getirilerek oluşturduğu yapılara prefabrik yapı denir.

Ülkemizin geçmiş yıllarda yaşadığı doğal afetler sebebiyle prefabrik yapılar ilk olarak deprem veya doğal afet için hazırlanan ürünler olarak akla gelse de, hızlı ve kaliteli üretim, montaj kolaylığı, kullanım alanlarının genişliği sebebiyle prefabrik yapılar kısa süreli kullanımın yanı sıra uzun vadeli kullanımlar için de tercih edilmektedir. Prefabrik yapılar hakkında bilgi almak isteyen herkesin bilmesi gereken bir diğer önemli özellik, Prefabrik yapıların hazır parçalarına ek olarak, çelik ve çimento gibi yapı malzemeleri de kullanılmaktadır. Prefabrik binaların en önemli özelliği alternatiflerine göre daha ekonomik, seri, pratik, kolay imalat ve montaj yapılabilen ve her iklim koşuluna uygun olarak tasarlanabilen ürünler olmasıdır. Üstelik geleneksel yapıların aksine bakım ihtiyacı da bulunmamaktadır.

Yaşam alanları veya iş alanları oluştururken zamandan ve nakitten tasarruf etmenin en kısa yolu prefabrik yapılardır. Prefabrik yapılar hakkında bilgiler internet ortamında kolayca ulaşılabilir olsa da vurgulanması gereken en pratik özellik bu yapıların bulunduğu ve iklime göre şekillendirilebilen, değişimi ve dönüşümü pratik olan ve istenilen büyüklükteki beton zemine kurulabilmeleri ve  çevreye zarar vermeyen üretim süreçleri, geri dönüştürülebilir malzemeler ve doğa dostu ürünler olduklarıdır. Zaman içerisinde tercihe bağlı olarak istenilen kısımları kolayca değiştirilebilir. Prefabrik yapılar kullanıcıların talep ve tercihlerine göre inşa edilebilirler.

pref

Hekim Holding Prefabrik Yapıları

Hekim Holding prefabrik yapıları olarak 1989 yılından bu güne sektörde faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Hekim Holding prefabrik yapıları hakkında bilgi vermek gerekirse, çoğunlukla lüks villalarda, çok katlı binalarda ya da ekolojik yaşam ünitelerinde, endüstriyel tesisler ve özel projelerde, yaşam konteynerlerinde ve kabin sistemlerinde üretim yapmaktayız. Özel villa ve konut üretiminde Hekim Holding prefabrik yapıları olarak öncü konumdayız. Ancak yapı portföyümüz bu ürünler ile sınırlı değildir. Taşınabilir tuvalet, güvenlik kabini, taksi durağı, bilet gişesi ve ekmek büfesi gibi günlük hayatın tamamlayıcı öğelerinin tasarımı ve üretimini yapmaktayız. Günümüze değin maksimum dört kata kadar yapımı mümkün olan prefabrik yapılar, geliştirdiğimiz teknoloji ve tasarım sayesinde sekiz kata kadar çıkabilmektedir.

Günümüzde arsa alanın azalmasıyla birlikte binalar dikey olarak yükselme ihtiyacı duymaktadır. Bu ihtiyacın farkında olan şirketimiz teknolojik gelişmelerini ve projelerini bu alanda arttırmış ve ihtiyacı karşılamaya yönelik faaliyetleri sonucunda sekiz kata kadar prefabrik yapı üretebilmektedir. Kullanılan çelik teknolojisiyle estetik yapıyı bozmadan istenilen projede tasarım ve uygulamalar yapmaktayız. Depreme dayanıklı, sağlam, yüksek teknolojili, konforlu ve estetik yapılar üretmekteyiz. Geri dönüşümlü, ısı yalıtımlı, çevre dostu, estetik, yanmaz ve sudan etkilenmez malzemelerle geleceği çok katlı yeniden yapılandırıyoruz. Bu da prefabrik yapıların gelecekte geleneksel yapıların yerini kolayca alabileceğini bizlere göstermektedir. Her bütçeye, iklime ve çevreye uygun geniş portföyümüz sayesinde sizlerin ihtiyaçlarını doğrudan karşılayabilmekteyiz. Yüksek üretim kapasitemizle hem yurtiçi talep ihtiyacını karşılamakta hem de üstün kalite ve özgün projelerle yurtdışında ülkemizi temsil etmekteyiz.

 

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Yapı Üretimlerini Biliyor Muydunuz? başlıklı makalemizde Prefabrik yapı nasıl üretilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir