Geleneksel Yapılardan Modern Yapılara Doğru

Geleneksel Yapılardan Modern Yapılara Doğru

Prefabrik yapılar, geleneksel betonarme yapılara benzeseler bile sağladıkları fayda açısından birbirlerinden ayrılmaktadır. Prefabrik yapı, üretiminden montajına kadar geleneksel yapılardan farklı parametreler ve detaylar içerir.

Özellikle üretiminin fabrika ortamında yapılması sebebi ile prefabrik yapı malzemeleri kalite şartlarının yüksek olması ve olumsuz çevre şartlarından etkilenmesi açısından yapısal üstünlüğü bulunur. Teknolojik olarak sağladığı üstülükler sebebi ile yapılarda büyük yükler taşıyabilir ve daha geniş ve büyük açık alanlar bu malzemeler ile geçilebilinir.

Prefabrik yapı malzemeleri şartnameler ve yönetmelikler ile de denetlenmesi uluslararası standartlarda üretilmesi nedeni ile de son yıllarda geleneksel yapı malzemelerine oranla daha çok tercih edilmektedir

Türkiye’de Prefabrik Yapı Malzemelerinde Öncü Firmapiraziz

Hekim Holding prefabrik yapılar alanında sektörde birçok konuda öncü olmuştur. Özellikle dış cephe ve çatı kaplamalarında kullanılmak üzere üretilen taş yünü yalıtımlı sandviç paneller sektörde çığır açmış bir üründür. Hekim Holding kuruluşu olan Hekim Yapı firmasının kendi adı ile ürettiği ‘Hekim Panel’ alanında sorunların cevabı olan bir ürün olmuştur.

Birçok alanda dev projelere imza atan Hekim Holding yapı firmaları özellikle Türkiye de bir ilk olan çöl tipi teknolojiler ile üretilen güneş panelleri üretim tesisi inşasını yaparak bir ilkte daha başarısını göstermiştir. Hekim Holding tasarımdan, planlamasında, üretiminden lojistiğine, montajına, demontajına kadar yerel üretimin gücümü dünyaya göstermektedir. Ayrıca bina içi tesisat, boya ve satış sonrası hizmetleri ile de müşterilerinin her düzeyde memnun olmasını sağlayacak işler yapmaktadır.

Holding, faaliyette olduğu her sektörde olduğu kadar prefabrik yapı sektöründe de iş sağlığı ve güvenliği esasına dayanan üretim parkuru ile uzman ve profesyonel kadrolar ile çalışmaktadır. Çalışanlarının gelişimleri için sürekli projeler üreten Hekim Holding müşterileri olduğu kadar çalışan memnuniyetine de önem verdiğini defalarca kanıtlamıştır.

Hekim Holding prefabrik yapılar olarak ulusal ve uluslararası birçok platform ve fuarda ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ederek ödüller de kazanmış bir firmadır. Güçlü alt yapısı, etik değerlerden ayrılmayan iş anlayışı ile dünya firması olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Çözümlerinde Modern Teknoloji İle Fark Yaratan Prefabrik Yapılar başlıklı makalemizde hekim prefabrik, hekim prefabrik evler ve Hekim prefabrik yapılarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir