Avantajlarıyla Son Yılların Gözdesi Prefabrik Yapı Nasıl Yapılır

Avantajlarıyla Son Yılların Gözdesi Prefabrik Yapı Nasıl Yapılır

Prefabrik yapılar, parçaları önceden hazırlanan ve kurulacağı yere parçalar halinde getirilen yapı türleridir. Prefabrik kelime olarak da ”parçaları önceden hazırlamak” anlamına geliyor. Bu parçalar fabrikada önceden üretiliyor. Ortalama ömrü 50 yıla varan bu yapılara çoğunlukla inşaat sektöründen aşina olunsa da, başka yerler için de tercih ediliyor. Bu yerler arasında okul, spor salonu, depo, hastane gibi günlük hayatta karşılaşılan ve gidilen mekanlar yer alıyor.

Prefabrik yapıların birçok yapıda tercih edilmesinin sebepleri bulunuyor. Bu sebeplerden en önemlisi dayanıklı bir yapıya sahip olmaları. Depreme dayanıklılığı üzerine de yapılan vurgunun hakkını veriyor. En şiddetli depremlere karşı sağlam oluşu, betonarme yapılara karşı büyük avantaj sağlıyor. Aynı zamanda, dört mevsim hava koşullarından da etkilenmiyor.

Prefabrik yapıların öne çıkan diğer avantajları arasında, ısı ve ses yalıtımı ile her bütçeye uygun çeşitlerinin bulunması yer alıyor. Sağladığı avantajlarla öne çıkan prefabrik yapı nasıl yapılır? Burada prefabrik yapıların başka bir avantajı ortaya çıkıyor. Kurulum ve montajının yapılması, kurulması, hazırlanması beton yapılara kıyaslanamayacak şekilde kısa sürüyor.

Prefabrik Yapıların Kurulum Ve Montaj Aşamaları

Ülkemizde tercih edilmesinin yanı sıra, dünyada da birçok yapı için prefabrik yapılar kullanılıyor. Prefabrik yapının kurulacağı yer için belediyeden ruhsat almanız şart. Herhangi bir beton yapıdan farkı olmadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu noktadan sonra prefabrik yapı nasıl yapılır, ne kadar sürer aşamaları başlıyor.

Bahsettiğimiz üzere, prefabrik yapıların parçaları fabrikada hazırlanıyor. Elbette ilk yapmanız gereken; ihtiyacınız olan prefabrik yapının özellikleri, metrekaresi, kurulacağı yer gibi bilgileri firmaya iletmek ve parçaların bu bilgiler ışığında hazırlanmasını sağlamak. Sipariş üzerine hazırlanan parçalar ayrı halde yapının kurulacağı yere getirilir.

Prefabrik yapıların tesliminde rahat olan kısım, her şeyin hazır bir halde getirilmesi. Boya, pencere, elektrik tesisatı gibi her ihtiyaç içinde hazır bir şekilde sizi bekliyor olur. Bu parçaların bir araya getirilerek kurulması ortalama 3-5 gün içinde gerçekleştiriliyor. Siparişiniz üzerine istenen parçaları hazırlanması için gerekli günleri prosedüre eklemeniz de gerekiyor.

hafif-celik-villalar-prefabrik-y

Güvenli Ve Kaliteli Prefabrik Yaşam Alanları

Hekim Holding olarak bünyemizde yer alan Preform prefabrike yapı sistemleri ile kaliteli ve güvenli yaşam alanları sunmaktan gurur duyuyoruz. Yemekhaneden sosyal tesise, yatakhaneden okula kadar pek çok yaşam alanı sunuyoruz. İnşaat sektörünün yanı sıra eğitim, petrol, maden gibi çok sayıda sektöre seçkin ürün yelpazemizle hizmet veriyoruz.

Prefabrik yapı nasıl yapılır, güvenli midir, kurulumu ve montajı uzun sürer mi gibi sorularınızı bize iletebilir, prefabrik yapılara ait her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgilere erişmek için sitemizi inceleyebilirsiniz. Profesyonel yaklaşım ve üstün kalite standardizasyonu ile Hekim Holding olarak güvenli prefabrik yapılar ile her zaman yanınızdayız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Prefabrik Yapı ve Firmaları Dikkat Çekiyor başlıklı makalemizde Hekim Holding ve prefabrik yapı firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir